Transakcje na rynku nieruchomości

Coraz częściej zawieramy różne transakcje na rynku nieruchomości. W takich żyjemy czasach ? coraz częściej zmieniamy pracę, czego skutkiem są przeprowadzki, a także spełniamy swoje marzenia o zakupie domów czy też mieszkań. W takich sytuacjach mamy do czynienia z pośrednikami w obrocie nieruchomościami.

Współpraca z pośrednikiem nieruchomości

Autor zdjęcia: Images_of_Money

Autor zdjęcia: Images_of_Money

Osobą, która uczestniczy w transakcjach zawieranych na rynku nieruchomości jest pośrednik nieruchomości. Pośrednik prezentuje potencjalnym kupcom czy też najemcom nieruchomość, pomaga im w zebraniu niezbędnej dokumentacji do otrzymania na przykład kredytu bankowego, a także zajmuje się obsługą transakcji od strony zbywcy. Kolokwialnie można więc uznać, że działa na dwa fronty, choć są również pośrednicy, którzy angażowani są przez swoich klientów tylko na przykład do tego, by ich reprezentować i występować w ich imieniu podczas negocjacji z właścicielami nieruchomości.

Bezpieczeństwo takich transakcji klientom pośredników gwarantuje ich OC pośrednika, czyli polisa ubezpieczeniowa z tytułu odpowiedzialności cywilnej, którą mają oni wykupioną w jednym z działających na terenie naszego kraju towarzystw ubezpieczeniowych. Zapewnia ona poszkodowanym na skutek błędów czy też zaniedbań zawodowych możliwość dochodzenia swych roszczeń i uzyskania stosownego odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *