Czy warto mieć ubezpieczenie zawodowe?

Nierzadko jest tak, że staramy się ograniczyć zbędne (naszym zdaniem) wydatki. Szukamy, więc oszczędności. A na czym oszczędza się najłatwiej? Oczywiście na tym, czego nie widać. Przykładem są różnego rodzaju ubezpieczenia, w tym również ubezpieczenie zawodowe (o którym więcej pod likiem: https://iexpert.pl/).

Oszczędzanie na ubezpieczeniu

Polisa ubezpieczeniowa to spokojny sen - warto zatem ją wykupić

Autor zdjęcia: onigiri-kun

Wiadomo, że ubezpieczenie zawierane jest na określony okres czasu. Najczęściej jest to 12 miesięcy, liczone od dnia podpisania polisy. Nie ma przy tym znaczenia, czy z polisy tej skorzystamy, czy nie – zapłacić za nią trzeba. Rodzi się, więc w takim układzie pokusa, by odwlec czas podpisania umowy, a tym samym zaoszczędzić na ubezpieczeniu. W przypadku ubezpieczeń nieobowiązkowych istnieje naturalnie taka możliwość, rodzi się jednak pytanie, czy na pewno warto decydować się na takie rozwiązanie. Okazać się, bowiem może, że akurat w czasie, gdy nie będziemy objęci ochroną ubezpieczeniową wydarzy się nam jakiś wypadek. Czy wówczas nie będziemy mogli mieć żalu tylko do siebie, że z chęci zaoszczędzenia kilkunastu złotych naraziliśmy się na ryzyko poniesienia zdecydowanie większych wydatków?

Na to pytanie odpowiedzieć powinien sobie każdy z nas. Osobiście jednak, wiedząc jak przewrotne bywa życie, gorąco namawiam Państwa do dobrowolnego ubezpieczania się. W przeliczeniu na poszczególne dni, wydatek jest to symboliczny (nierzadko więcej wydajemy na deser w kawiarni), a komfort psychiczny mamy dzięki temu nieporównywalny z niczym innym. Poza tym, osobiście, mając ubezpieczenie nie tylko swojej skromnej osoby, ale także i posiadanych przeze mnie dóbr, muszę Państwu przyznać, że sypiam jakby trochę spokojniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *